III Zawody Pływackie "O Błękitną Wstęgę Wisły - Junior Cup" w Toruniu; 3.06.2017 r.

 ZAPRASZAMY NA ZAWODY DLA DZIECI! 

Michael Phelps urodził się od razu w wieku 20 lat i na szyi miał olimpijski medal. To jedna z teorii. Inna głosi, że największy sportowiec wszech czasów uczył się pływać tak samo jak inni. Też miał kiedyś 8 lat i też startował w zawodach w swoim rodzinnym mieście z rówieśnikami. Bliższa mi jest teoria numer 2. Drogie dzieci! Startujcie w Zawodach o Błękitną Wstęgę Wisły, bo jest to świetna zabawa i może być to krok milowy w Waszym sportowym rozwoju. Albo liść do wieńca chwały, jak wolicie. Nikt nie uzyskuje olimpijskiej kwalifikacji, jeżeli dużo wcześniej nie zacznie się o nią starać. 

Zgłoście się na zawody. Przyjdźcie na pływalnię. Wystartujcie. Poprawiajcie swoje życiowe rekordy. Życzymy Wam zwycięstw - ale jeśli zwycięstwa nie nadejdą tym razem, to, jak mawiał Kamil Stoch, trzeba sto razy przegrać, żeby raz wygrać. Trzymamy kciuki i do zobaczenia na Zawodach o Błękitną Wstęgę Wisły w Toruniu!Po raz kolejny zapraszamy wszystkie dzieci do startu w zawodach pływackich "O Błekitną Wstęgę Wisły - Junior Cup". Zawody odbęda się Pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego.

 
 
 

 


 
http://orbitorun.pl/upload/file/TORUN_PORUSZA_pasek.jpg
 
Zawody stanowić będą III edycję organizowanej od 2015 r. imprezy pod nazwą "O Błękitną Wstęgę Wisły - Junior Cup" i zarazem kontynuuacje zawodów Masters, które w 2017 r. organizowane sa w Toruniu po raz VIII. Nazwa tego ogólnopolskiego wydarzenia nawiązuje do odbywających się w latach 60-tych zawodów, w których zawodnicy rywalizowali pływając w Wiśle na trasie między dwoma toruńskimi mostami (drogowym i kolejowym). Tegoroczne zawody odbędą się na ośmiotorowej pływalni Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK. Mamy nadzieję, że tak jak nazwa zawodów stanowi kontynuację zmagań pływackich, tak uda nam się zachęcić wszystkich zaintersowanych do udziału w zawodach w dniach czerwca 2017 r.
 


 Patronat medialny

 
 
 
 

 

Nowe sekcje

Medale

Gold419
Silver376
Brown280

Zawody w Toruniu

Tmt_2019Galeria