MARSZ NA TRENING!

Szanowni Mistrzowie Rubinkowa, Bydgoskiego Przedmieścia i Koniuchów!
 
Kieruję do Was parę słów ku pokrzepieniu serc i ruszeniu d...darów niebios na trening. Siła mojej perswazji nie wymaga dyskusji. Co najwyżej przegłosowania na zebraniu Mastersów. Głosowania a'la "Rejs", czyli "aplauz i przyjęcie". Celem niniejszego otwartego listu jest mobilizacja w narodzie. Zbliżają się Mistrzostwa Polski. W Katowicach. Na mapie to w kierunku Południa. Fakt, że będziemy tam MY, Toruń, hop-nogi-finisz, jest wysoce zobowiązujący. W imieniu wszystkich, którym leży na sercu 1:45,00 w sztafecie, w imieniu wszystkich, którzy zamierzają ukończyć wyścig na jedynym słusznym dystansie 800 dowolnym, poprawić życiówkę na 100 żabą i nie wstydzić się po "setce" kraulem czy grzbietowym - apeluję do toruńskich sportowych sumień!!!! MARSZ NA TRENING! Nie ma lipy! Siła! Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi z nosa po zakończonym wyścigu. Mówi Wam to człowiek, który za szczyt ambicji przyjął utratę do połowy listopada na pływalni 7 kilo zyskanych ciężką pracą z czeskimi knedlami, karkówką z grilla zagryzaną tuczącym pieczywem i zapijaną piwem. Z satysfakcją obserwuję znikające nadmiary kilogramów i zmniejszający się ból w rękach przy ćwiczeniach na basenie.
 
Jako Wasz człowiek na północnych rubieżach Torunia, czyli w Gdyni, donoszę jednocześnie, że miejscowi nie próżnują. 3 x w tygodniu widzę Gdynian szlifujących formę na najbliższe zawody (za 2 tygodnie) z użyciem strasznego sprzętu typu łapy, płetwy, deski i woda do picia. Nie dajmy się wyprzedzić! Co z tego, że Kwiatkowski Gdynię wybudował, skoro Krzyżakom w średniowieczu Gdynia się nie śniła nawet, a to my na Starówce mamy ruiny ich zamku i Skyway'a. To my jesteśmy przyszłością pływania! To my kształtujemy kurs franka szwajcarskiego! To my zmieniamy kanał, gdy po raz tysięczny mówią o Amber Gold! I to do nas należeć będzie pół tabeli rekordów Rubinkowa... Polski znaczy się.
 
Proszę zatem Andrzeja Szufarskiego o egzekwowanie obecności na treningu i wprowadzenie systemu represji za złamanie "Toruńczykowskiej" solidarności.
 
Tymczasem pozdrawiam i do zobaczenia w Gdyni na sprawdzianie przed Mistrzostwami.
 
Marcin Mykowski

Nowe sekcje

Medale

Gold419
Silver376
Brown280

Zawody w Toruniu

Tmt_2019Galeria