OBERŻA POD TRZEMA ZAKONNICAMI I ZAJĄCEM, czyli życzenia świąteczne

 
W XVIII wiecznym Londynie stała knajpa o takiej nazwie i jak taż oważ włąśnież nazwa wskazuje - zające mogą mieć z zakonnicami wiele wspólnego. Analogicznie - strona internetowa szacownego Stowarzyszenia "Toruńczyk Masters" ma wszelkie warunki, by świąteczną klamrą spiąć pływanie stylem dowolnym, pieczonego karpia oraz opłatek wigilijny. Gdyby postawić obok siebie dwa obrazki: oberżę "Pod Trzema Zakonnicami i Zającem" oraz zdjęcie członków  "Toruńczyka" i wydać polecenie: znajdź 10 różnic - jedną udałoby się wychwycić natychmiast. Otóż w londyńskiej oberży nie ma żadnego długodystansowca pod krawatem i żadnego żabkarza, który potrafi wydrzeć się zarówno na pływalni, jak i w oberży. Tymczasem u nas ci ich dostatek. Wszyscy jesteśmy długodystansowcami i żabkarzami. Nawet ja, choć żabę najchętniej wyłączyłbym ze składników stylu zmiennego.
 
Po tym przydługim wstępie chciałbym przejść do rzeczy. Otóż życzę Wam radości z tego, co robicie na co dzień. Życzę Wam atrakcyjnych rabatów na smakołyki. Żebyście zdążyli zrobić przed Bożym Narodzeniem to, co najistotniejsze i żebyście olali rzeczy nieistotne, o ile burzą Wam spokój ducha i ciała. Życzę Wam wędzonego boczku w bigosie, wyjęcia z zamrażarki masła zawczasu, dostatecznej ilości papieru pakunkowego oraz punktualnej wizyty Świętego Mikołaja. 
 
Wierzę, że ludzie dzielą się na członków "Toruńczyka" oraz tych, którzy mają ambicję się nimi stać (tzw. wannabes). Dlatego na koniec życzę nam wszystkim, żeby ich ambicje znalazły prawidłowe ujście. Niezależnie od tego, czy pomysł na złożenie deklaracji członkowskiej przyjdzie w oberży "Pod Trzema Zakonnicami i Zającem", czy przy spożywaniu oranżady w asyście długodystansowców i żabkarzy.
 
WESOŁYCH ŚWIĄT!
 
Marcin Mykowski

 

 

Nowe sekcje

Medale

Gold419
Silver376
Brown280

Zawody w Toruniu

Tmt_2019Galeria