Szczegółowe wyniki zawodnikówFilm z wygranej sztafety 4x 50 metrów stylem dowolnym Mix autorstwa Andrzeja Lewandowskiego z Warsaw Masters Team

Toruńczyk Masters Toruń - tor 1MŁAWA. I WSZYSTKO JASNE.
 
 Witam Państwa. Mam na imię Marcin i jestem sympatycznym członkiem „Toruńczyka”. Dlatego wygłoszę wiersz:
 
Do Mławy,
Zjechały toruńskie sławy.
I nawet sobie nie zdawały sprawy,
Jaki zabiorą ze sobą worek medali sporawy.
Żeby pojąć ogromność tej pływackiej przeprawy,
Trzeba się napić na stacji benzynowej z ekspresu kawy,
Bo tylko wtedy umysł jak orszak gromnic nocą przestaje być kaprawy.
 
Prozą tego oddać nie sposób. Tu po prostu trzeba poezji i wyszukanych metafor. Artur był chory na zapalenie opon, a mimo to stawał na starcie. Andrzej „Czif” Szufarski kazał Grzegorzowi przyspieszać na finiszu 200 delfinem i cóż miał ów ostatni robić? No przyspieszył po prostu. Dzięki temu szybciej skończył. Krzysztof pewnie by to bardziej fachowo napisał w najpopularniejszym toruńskim dzienniku. I słusznie, bo ja nawet aparatu nie nadążałem ładować – tak często Krzysztof na pudło wskakiwał. Aparat należał do Andrzeja „Czifa” Szufarskiego i miał następujące funkcje: robić zdjęcia. Zatem robiłem. W obiektywie pojawiał się toruński „Johnny Walker” ze słynnym ręcznikiem z Wysp Brytyjskich, którego rolą było składanie gratulacji. Johnnego, nie ręcznika. Wiem, bo dostawałem. Zanim się zorientowałem, już graba do uścisku szła. Nawet Magda Bolewska tak często tego nie doświadczała. Pewnie dlatego, że nie lubi gorzkiej czekolady. Ale to wszystko nic! Bo hitem zawodów były kanapki Magdy Rogozińskiej i 2 x 0,5 Bartka Chludzińskiego – ani chybi, upatruję tu przyczynę zwycięstwa na 50 motylkowym w kategorii B.
 
A że niektórzy nie dotrenowali i wynik na 100 dowolnym był na 3+... tak się już dziwnie plecie na tym świecie, że czasem mus stwarzać pozory słabszej formy. Ale do tego też nuty fantazji trzeba, bo to żadna sztuka popłynąć 0:54,00 na 100 kraulem. Sztuką jest zrobić 0:59,25. Udało się to komuś jeszcze na tych zawodach? Nie. Byłem jedyny. Taką wersję ustalam i takiej się trzymał będę. Tymczasem kolejnych zawodów już tęsknie wyglądam, bo nie nacieszyłem się Waszym zamiłowaniem do „afterka” na kwaterze.
 
Pozdrawiam, dziękuję i do zobaczenia na Błękitnej Wstędze Wisły w Toruniu.

 

 

Nowe sekcje

Medale

Gold419
Silver376
Brown280

Zawody w Toruniu

Tmt_2019Galeria