Zawody w Toruniu 21-22.05.2011

Serwis Sportowy TV Toruń z 26.05.2011 r. - od 2:55 minuty

Przypłynęli licznie – zgrana ekipa mastersów z różnych zakątków Polski i zagranicy. Defiladę na otwarciu zawodów „O Błękitną Wstęgę Wisły” reprezentowało 46 klubów z Polski, Rosji i Litwy. 200 zawodników zmagało się w zawodach z cyklu Pucharu Polski w Pływaniu Masters  21- 22 maja 2011 r. na pływalni przy ul. Bazyńskich w Toruniu. 

W 2010 roku, po wielu latach przypomniano tradycję zawodów „O Błękitną Wstęgę Wisły”. W ubiegłym roku, z okazji 10-lecia klubu, Toruńczyk Masters Toruń zaprosił pływaków z kraju i zagranicy do zmagań na pływalni. W odpowiedzi - przypłynęli licznie. Wysoki poziom zawodów „O Błękitną Wstęgę Wisły” doceniła również Komisja Masters i uhonorowała zawodników z Toruńczyka. W kalendarzu ogólnopolskich zawodów pływackich na rok 2011, dni 21-22 maja przydzielono właśnie naszemu klubowi w celu zorganizowania istotnych dla środowiska Masters zawodów. Podczas nich widzieliśmy kilka fenomenalnych wyścigów, których rezultaty wpisane zostały do tabeli Rekordów Polski Masters.

fot. Grzegorz Olkowski

Dla wielu Torunian związanych ze sportem oraz środowiskiem Masters, szczególnie ważną memoriałową konkurencją tych zawodów był dystans 800 m stylem dowolnym mężczyzn im. Andrzeja Majchrzakowskiego, Kolegi, Sportowca, Przyjaciela który odszedł od nas w tym roku. Człowieka pełnego pasji i motywacji, który swoją karierę sportową rozpoczął właśnie od pływania, a kontynuował w niezwykle wymagającej dyscyplinie sportowej – IRONMAN.

Wyniki z zawodów

Memoriał im. Andrzeja Majchrzakowskiego

Jak wiadomo Toruń piernikami stoi, nie zabrakło tym samym humorystycznego akcentu. Najstarsza zawodniczka i zawodnik, nagrodzeni zostali dyplomem Honorowego Piernika i nagrodą niespodzianką. Pani Danucie Kowalewskiej z Klubu Masters Gdynia gratulujemy sukcesów sportowych, które osiąga w wieku 88 lat!, a Panu Janowi Kielar  o 10 lat mlodszemu, z klubu WKS Flota Gdynia życzymy wytrwałości! Najmłodszej, 21 letniej uczestniczce tegorocznych zawodów (zresztą naszej klubowej koleżance, którą jest Agnieszka Kostyra) z pewnością przyjdzie na to jeszcze długo czekać. Jak widać pływanie Masters wśród wielu oczywistych zalet, ma również i taką związaną z przełamywaniem różnic pokoleniowych na płaszczyźnie zdrowotnej czyli intermentoringiem prozdrowotnym:).

Mastersi z Torunia zadbali również o promocję swojego miasta. Po dniu pełnym sportowych zmagań, nie zabrakło kolejnych emocji. Wieczorem, z pochodniami wszyscy uczestnicy mogli poznać tajemnice XIX wiecznej twierdzy pruskiej i wraz z przewodnikiem zwiedzić Fort IV. Mamy nadzieję, że Toruńczyk Masters Toruń stanął na wysokości zadania, a wszyscy którzy wyjechali z Grodu Kopernika zawody uznają za dobrze przygotowane. Toruń ma jeszcze wiele do zaoferowania, a zawodnicy z Polski już zapowiedzieli udział w przyszłorocznych zawodach. 

Zapraszamy!

P.S. Pomału, nieśmiało zaczynamy się już cieszyć z najnowszego klubowego nabytku...Nasz Klub Kibica przez dwa dni wytrwale „okupował” trybuny i dzielnie wspierał nas we wszystkich startach:)! Za co serdecznie dziękujemy i postaramy się nie zawieść Was w kolejnych startach. Zawody odbyły się Pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego (www.kujawsko-pomorskie.pl).


Niezmiernie dziękujemy także wszystkim firmom i instytucjom, które objęły nas swoim wsparciem przy organizacji zawodów. Szczegółowe informacje na ich temat w zakładce "sponsorzy":

 • TV Toruń - patronat medialny
 • Nowości - patronat medialny
 • Portal plywacy.com - patronat medialny
 • Urząd Miasta Torunia
 • rtechnologies - strony internetowe
 • Toruń - Pacific sp. z o. o.
 • Zakład Przerobu Złomu Czyżykowski, Stec Sp.j
 • Toruńskie Surowce Wtórne Sp. z o.o.
 • TSW AUTO
 •  P.H.U.ZŁOM - TOR
 • Waryński Toruń Sp. z o. o.
 • Energa
 • Salon Rowerowy

 

Nowe sekcje

Medale

Gold419
Silver376
Brown280

Zawody w Toruniu

Tmt_2019Galeria